Електронний каталог

  Сайт бібліотеки  >  Електронний каталог  >  Опис документа

Опис документа  

Пальчиковська Л. Г., Васильченко О. В., Платонов М. О., Старосила Д. Б., Порва Ю. І., Римар С. Ю., Атаманюк В. П., Самійленко С. П., Рибалко С. Л.
Антивірусні властивості рослинних флавоноїдів – інгібіторів синтезу ДНК і РНК

Вид документа:  Складова частина документа 
Мова:  Англійська  Обсяг:  С. 150-156 
УДК:  577.152.3+615.32 
Аннотацiя: Дослідити вплив рослинного екстракту (РЕ) щучки дернистої (Deschampsia caespitosa L.) і війника наземного (Calamagrostis epigeios L.) та його компонентів – похідних кверцетину – на синтез ДНК і РНК, а також порівняти їхні антивірусні властивості. Методи. Тест-системи: модельна транскрип- ційнa система бактеріофага Т7 (РНКП Т7), полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР); моделі грипозної і герпетичної інфекцій та модель вірусу гепатиту С. Результати. Встановлено, що РЕ, його мажорний (7, 3'-диметоксикверцетин, ДМК) і мінорний (5,7,3',4'-тетраметоксикверцетин, ТМК) компоненти ефективно інгібують синтез РНК у системі РНКП Т7 із значеннями ІС50 0,07; 4 і 1 мкг/мл відповідно. Згадані агенти повністю пригнічують ПЛР: відповідні величини ІС90 становлять8, 30 і 40 мкг/мл для РЕ, ТМК і ДМК. Усі досліджені препарати виявляють високу множинну антивірусну активність проти вірусів РНК і ДНК. Висновки. Противірусна активність РЕ, вірогідно, зумовлена сукупною дією його компонентів, у тому числі ТМК і ДМК. Зважаючи на багатомішенний профіль останніх, можна припустити. що механізм противірусної дії досліджуваних агентів визначається, серед іншого, блокуванням вірусних ферментативних систем синтезу РНК і ДНК.

Є складовою частиною документа Biopolymers & Cell = Биополимеры и клетка [Текст] = Биополимеры и клетка = Біополімери і клітина : наук. журн. Т. 29. № 2 / засн. : НАН України, Ін-т молекулярної біології і генетики. — К. : Наук. думка, 2013.

Теми документа

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'