Електронний каталог

  Сайт бібліотеки  >  Електронний каталог  >  Опис документа

Опис документа  

Кириленко О. В., Жуйков В. Я., Денисюк С. П.
Використання динамічної тарифікації для оптимізації техніко-економічних показників Microgrid на локальних ринках електроенергії

Вид документа:  Складова частина документа 
Мова:  Українська  Обсяг:  С. 37-48 
УДК:  621.0 
Аннотацiя: Охарактеризовано особливості розвитку електроенергетики України з точки зору формування перспективної структури генеруючих потужностей ОЕС України та розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Під час аналізу проблематики впровадження ВДЕ в енергетичну систему України та використання прогресивних систем тарифоутворення виділено три рівні: вищий рівень – ОЕС України; середній – регіональні енергокампанії; нижній – локальні системи енергозабезпечення. Показано, що актуальним є дослідження вибору стратегії кращої реалізації динамічних цін на електроенергію, а також трендів розвитку бізнес-моделей для локальних ринків електроенергії з поєднанням фізичного, комунікаційного, інформаційного та бізнесового рівнів. Розглянуто особливості розвитку Microgrid як базового елементу функціонування локальних ринків електроенергії за умови формування оптимальних режимів генерації та споживання електроенергії з використанням .инамічної тарифікації, що може забезпечити значну частину компенсації небалансу, обумовлену широким впровадженням ВДЕ. У роботі формування динамічних цін розглядається на рівні локальних електроенергетичних систем (Microgrid), які мають особливості як функціонування, так і реалізації бізнес-моделей. Проаналізовано елементи бізнес-моделі для локального електроенергетичного ринку, яка запропонована для єдиного власника всіх генераторів та споживачів, коли Microgrid розглядається як самостійний елемент локального ринку, де забезпечується динамічний баланс між попитом та пропозицією. Визначено, що на рівні локальних систем енергозабезпечення тарифікація обов'язково повинна базуватися на динамічних моделях, які враховуватимуть динамічний характер генерації та регулювання споживання електроенергії в системі та стимулювання відповідних бажаних дій зі сторони споживача. Запропоновано за динамічній тарифікації застосовувати розрахунок тарифу не за інтервалом часу, а за станом, а також з метою контролю оптимальності рівнів генерації і споживання електроенергії використовувати еталонний тариф та формування еталонних профілів генерації і споживання електроенергії. Для оцінки нев’язки щодо поточних та оптимальних режимів електроживлення використано модифіковану реактивну потужність Фризе.

Є складовою частиною документа Технічна електродинаміка [Текст] : наук.-прикл. журн. № 3, трав.-черв. / НАН України, Від-ня фіз.-техн. пробл. енерг. — К. : Ін-т електродин. НАН України, 2022.

Теми документа

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'